Mobilnost

Mobilnost naših učencev na Češkem

Od 29. maja do 2. junija 2023 smo izpeljali mobilnost na Češko. Mobilnosti so se udeležili vsi učenci 4. a razreda, spremljale smo jih štiri učiteljice. Najprej smo bivali v Brnu. Ogledali smo si osnovno šolo Armenska in center mesta, obiskali živalski vrt in park Vida. Tri dni pa smo preživeli na naravoslovnem taboru na Vyosčini, kjer smo sodelovali z učenci 3. c razreda OŠ Armenska. Oblikovali smo štiri mešane skupine (Slovenci in Čehi), naredili svoje zastave, gesla in vzklike. V skupinah smo raziskovali štiri ekosisteme (gozd, travnik, potok in ribnik), tekmovali v športnih igrah in predstavili svoje delo. Na zaključni prireditvi smo dobili diplome in medalje za sodelovanje.

Spodaj si lahko ogledate kaj smo počeli vsak dan.

Mobilnost čeških učencev v Naklem

Od 24. do 26. septembra 2023 smo v Naklem gostili učence partnerske šole ZŠ Armenska Brno. Mobilnosti se je udeležilo 26 učencev, večinoma četrtošolcev, spremljalo jih je osem strokovnih delavcev. V nedeljo smo se najprej odpravili na izlet na Vogel in Bled.

V ponedeljek smo češke goste sprejeli v naši šoli. Po igrici Pod medvedovim dežnikom, ki so jo pripravili češki učenci, smo ustvarjali slike iz naravnega materiala v bližnjem gozdu, potem pa se odpravili na ogled kmetije Poličar. Torkovo dopoldne smo preživeli v ob ribniku Želin, kjer smo raziskovali štiri ekosisteme. Popoldne smo imeli športne in štafetne igre. Zvečer je bila v šoli slovesna zaključna prireditev s predstavitvijo celoletnega dela v projektu in mobilnosti naših učencev na Češkem. Vsi sodelujoči v projektu so prejeli tudi diplome za sodelovanje.

Spodaj si lahko ogledate kaj smo počeli vsak dan.